Archiwum kwiecień 2015


kwi 13 2015 Pielęgnacja włosów suchych i łamliwych...
Komentarze: 0
Mimo swojej wyjątkowej budowy, zapewniającej wysoką odporność na zniszczenia chemiczne i mechaniczne, nasze włosy nieustająco podawane są próbom swej wytrzymałości.  
 
Włosy suche i łamliwe, ze względu na utratę wilgoci, tracą swoją witalność i łatwo ulegają uszkodzeniom. Przyczyna suchości włosów może być dwojaka. Po pierwsze wynika z niskiej aktywność gruczołów łojowych, których zadaniem jest wydzielanie sebum na powierzchnię skóry głowy i włosów. Sebum pokrywając powierzchnię włosa, stanowi dodatkową ochronę, utrzymującą wilgoć w jego wnętrzu. Kolejnym powodem wysuszania włosów są uszkodzenia osłonki.
 
Wymywanie tłuszczowego spoiwa spomiędzy łusek powoduje ich odstawanie, a z czasem ich całkowite wytarcie. Niczym nieosłonięte wnętrze włosa szybko traci wilgoć, keratyna sztywnieje i staje się krucha, włos zaczyna pękać, rozdwajać się i łamać. 
 
Dobierając produkty do pielęgnacji włosów należy pamiętać, iż łodyga włosa, jest strukturą martwą i nie ma zdolności do samoregeneracji. Uszkodzenia włosa są w większości przypadków trwałe i ulegają kumulacji, dlatego też należy działać prewencyjnie, nie dopuszczając do pojawienia się dużych ubytków osłonki.  Stosowanie preparatów pielęgnacyjnych w większości przypadków wiąże się z jego dodatkową ochroną przed utrata wilgoci oraz regeneracją drobnych uszkodzeń. 
 
Oczyszczanie włosów suchych i łamliwych należy przeprowadzać przy użyciu łagodnych preparatów myjących, o obniżonej zawartość środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów). Dzięki temu przeciwdziałamy nadmiernemu odtłuszczaniu powierzchni włosa oraz nie dopuszczamy do wymywania lipidów wchodzących w skład naturalnego spoiwa, scalającego łuski osłonki. Dobrze sprawdzają się preparaty o sporej zawartości składników renatłuszczających (o działaniu emoliencyjnym), typowych dla emulsji nawilżających. 
 
Ze względu na niska aktywność gruczołów łojowych włosy suche wymagają częstego stosowania odżywek kondycjonujących. Preparaty te powinny opierać się na składnikach tłuszczowych, chroniących przed nadmierna utratą wilgoci oraz substancjach aktywnych, pozwalających na częściową odbudowę uszkodzeń. Dodatkowy komfort zapewniają związki kationowe (np. kationowe polimery) zapobiegające elektryzowaniu się włosów i ułatwiające rozczesywanie. Preparaty niespłukiwalne powinny zawierać substancje promieniochronne. Niszczące działanie promieni UV dotyczy zwłaszcza włosów wcześniej uszkodzonych różnymi zabiegami upiększającymi (farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja itp.) oraz włosów naturalnie jasny, które zawierają niewielkie ilości melaniny (pigment stanowiący naturalny filtr UV).  
 
Mimo konieczności kompleksowej ochrony i regeneracji włosów suchych, należy wybierać formy lekkie, przeznaczone do częstego stosowania. Nadużywanie masek regeneracyjnych, opartych na dużej ilości składników tłuszczowych często prowadzi do tzw. „przekondycjonowania” włosów. W efekcie włosy są obciążone, matowe i sprawiają wrażenie brudnych. Wówczas na kilka dni należy odstawić wszystkie preparaty  pielęgnacyjne, poza szmponem. Po zmyciu depozytu, ponownie należy rozpocząć stosowanie odżywek i preparatów ochronnych.
 
Więcej informacji > link
kwi 13 2015 Dlaczego warto używać kosmetyków naturalnych?...
Komentarze: 0

Kosmetyki, ach te kosmetyki. Jaki był by bez nich świat, świat kobiety. My je po prostu uwielbiamy. Stosujemy je żeby być piękne, urocze, wabiące. Więc szukamy coraz to nowszych rozwiązań kosmetycznych. Ale przede wszystkim pragniemy żeby oferowany kosmetyk był dla nas idealny, czyli odpowiednio dopasowany do potrzeb naszej skóry i taki który już po kilku użyciach sprawi że będziemy czuć się pięknie ,delikatnie , powabnie, namiętnie. Dlatego polecam kosmetyki naturalne czyli te otrzymywane z natury.

Są idealne dla osób z wrażliwą cerą. W ich składzienie nie znajdziemy sztucznych składników zapachowych czy barwiących. Nie szkodą skórze tylko sprawiają że jest odpowiednio nawilżona ,odżywiona, rozjaśniona, zrelaksowana, niebywale miękka, delikatna przez cały dzień. Posiadają lekką konsystencję , która doskonale się rozprowadza, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze. Są bardzo wydajne, nie i podrażniają, nie uczulą. Mają delikatny, subtelny zapach. I co ważne są przyjazne środowisku i nie są testowane na zwierzętach.

Informacje pochodzą ze strony > link

kwi 11 2015 Modne stylizacje z ubraniami w kwiaty na...
Komentarze: 0

Zastanawiasz się, jakie ubrania będą modne wiosną? Przede wszystkim wybieraj ubrania w kwiatowe wzory! Prezentujemy 3 idealne stylizacje na wiosnę z ubraniami w kwiaty. Zobacz, jak się ubierać w tym sezonie.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc to jest idealny moment, żeby uzupełnić swoją garderobę o nowe ubrania. W tym sezonie znów powracają motywy kwiatowe (co może wydawać się dość banalne). Wzór kwiatów jest wszędzie - na bluzach, sukienkach, butach, torebkach, spódnicach, bluzkach i apaszkach. Możesz się ubrać w stroje z kwiatowym motywem od stóp do głów! To właśnie będzie hitem tego sezonu.

Modne stylizacje z ubraniami w kwiaty

Pamiętaj, żeby tylko jeden element twojej stylizacji był cały w kwiaty. Pozostałe mogą nawiązywać do tego motywu, ale z umiarem, tak jak w przypadku stylizacji z sukienką w kwiaty - to właśnie ona rzuca się w oczy i gra tu pierwsze skrzypce, a buty oraz apaszka w delikatniejszy wzór kwiatów są tylko dodatkami, które podkreślają wiosenny charakter zestawu, nie odwracają uwagi od sukienki i nie tworzą bałaganu.

Podobnie jest w przypadku stylizacji z wykorzystaniem spodni w kwiatowe wzory. W tym wypadku to one są mocnym akcentem, a bluza z bardzo delikatnym kwiatowym nadrukiem nie psuje całego looku. Doskonałym przykładem jest także stylizacja z koszulą w kwiaty, do której możesz dobrać torebkę z kwiatowym fragmentem oraz buty z kwiatowym czubkiem.

Więcej info > link

kwi 11 2015 Dlaczego warto inwestować w dobre buty?
Komentarze: 0

Instytut Przemysłu Skórzanego już od 30 lat prowadzi obserwacje dotyczące dziecięcego obuwia. Wnioski nie są optymistyczne. Wielu rodziców nie wie, jak dobrać odpowiednie obuwie dla swojej pociechy. Lekarze potwierdzają, że wiele problemów ze stopami spowodowanych jest nieprawidłowo dopasowanym obuwiem. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Kupujemy najtańsze obuwie, które nie zapewnia stopom odpowiedniej stabilności. Wiele mam zakłada też dziecku obuwie używane, co może skutkować, że dziecko ze zdrowymi stopami, będzie naśladowało błędy poprzednika, np. źle stawiało kroki. Istnieje też ryzyko, że maluch zarazi się grzybicą. Wielu rodziców poszukuje obuwia z wkładkami ortopedycznymi. To mit, że zapewnimy w ten sposób prawidłowy rozwój stopy. Zdarza się też, że nie zwracamy uwagi na materiał, z którego wykonane są buciki. W Europie przeprowadzono badania tanich modeli butów i okazało się, że zawierają substancje rakotwórcze.

 

Już wiele osób przekonało się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. „Pracując z dziećmi na co dzień mam do czynienia z zaburzeniami rozwoju kończyn dolnych. Wiem, że właściwie ukształtowana stopa jest odpowiedzialna za odpowiedni rozwój kończyn dolnych i kręgosłupa. Każda nieprawidłowość w budowie stopy powoduje zaburzenia biomechaniki kolan, bioder i kręgosłupa, co prowadzi do zaburzeń w ich rozwoju. Obuwie ma za zadanie jedynie odtwarzać fizjologiczną biomechanikę stopy, umożliwiając jej prawidłowy wzrost. Od chwili postawienia pierwszego kroku stopa rozwija się. Ponieważ za rozwój i prawidłowe ukształtowanie stopy w dużej mierze odpowiedzialne są mięśnie, dlatego obuwie powinno być dobrane tak, by mogły one działać w pełnym,  fizjologicznym zakresie. Okres od początku chodzenia do około 7. roku życia ma kluczowe znaczenie dla tego procesu, dlatego tak ważny w tym okresie rozwoju dziecka jest dobór prawidłowych butów”-  mówi dr n. med. Paweł Flont, ortopeda

więcej info > link


 
kwi 01 2015 Nietypowe wykończenie podłogi w domu
Komentarze: 0

1. Podłoga surowo, trwale i kolorowo

Betonowa wylewka zazwyczaj wykańczana jest dekoracyjną posadzką. Ale możemy z tego zrezygnować i mieć modną podłogę z betonu. Odpowiednio przygotowane podłoże należy pokryć masą samopoziomującą. Gdy wyschnie, zabezpiecza się ją i zdobi specjalnymi farbami do betonu, rozprowadzanymi za pomocą pędzla, wałka lub natryskowo. Mogą być one jedno- lub dwuskładnikowe. Są odporne na zarysowania, ścieranie, działanie wody i wielu substancji chemicznych, w tym tłuszczów. Na koniec posadzkę trzeba pokryć utrwalającym lakierem bezbarwnym.

2. Podłoga chłodno, chłodniej, blacha

Najczęściej do wykańczania podłóg stosuje się stal nierdzewną polerowaną albo matową, gładką, ryflowaną, a także o dekoracyjnie wytłoczonej powierzchni. Używa się arkuszy blachy grubości 2 mm i grubszych albo specjalnych metalowych płytek podłogowych, których zaletą jest łatwość łączenia z innymi materiałami, np. wykładziną dywanową, deskami itp. Metalowe podłogi są bardzo trwałe, odporne na wodę, uderzenia i wysoką temperaturę, a nawet ogień, ale jednocześnie podatne na zarysowania, a na polerowanych widać każdą kroplę wody.

3. Podłoga egzotycznie

Bardzo modne są podłogi z drewna egzotycznego - oryginalnego, twardego, odpornego na zarysowania i wilgoć. Pochodzi ono z Afryki lub Indonezji, a także np. z dorzecza Amazonki. Produkuje się z niego deski podłogowe, parkiet (również przemysłowy) oraz panele. Najczęściej spotykane gatunki to afrormosia, daru, iroko, akala, koto, kempas, merbau, badi, zebrano oraz ipe (lapacho), tek i doussie, które świetnie sprawdzają się w łazienkach. Mają wiele barw - od bieli do bardzo ciemnego brązu. Niektóre rodzaje drewna w miarę upływu czasu nie ciemnieją, ale jaśnieją (np. ulin, ipe, tek afrykański). 

4. Podłoga marmoleum naturalnie i zdrowo

Marmoleum click to połączenie linoleum z płytą HDF oraz 1-milimetrową warstwą naturalnego korka. Produkuje się z niego panele o wymiarach 91 x 30 cm i płytki 30 x 30 cm grubości 9,8 mm. Łączy się je za pomocą piór i wpustów, co ułatwia ich wielokrotne rozkładanie i składanie oraz wymianę uszkodzonego materiału. Marmoleum może być stosowane na ogrzewanie podłogowe. Bogata kolorystyka (15 barw) oraz wzornictwo umożliwiają tworzenie ciekawych aranżacji. Nie przyciąga kurzu, ma także właściwości bakteriostatyczne.

Więcej informacji na ten temat na stronie producenta > link

5. Podłoga z kory

Z korka produkuje się parkiety, płytki, boazerie i panele. To materiał popularny ze względu na swoje wyjątkowe zalety. Jest bardzo lekki (powietrze to 90% jego objętości i ok. 50% masy), nieprzepuszczalny dla cieczy i gazów, a także niepodatny na działanie wilgoci.

Nie ulega odkształceniom. Słabo przewodzi ciepło, więc dobrze izoluje termicznie. Dzięki swojej komórkowej budowie ma zdolności pochłaniania drgań, fal dźwiękowych i wibracji. Jest antystatyczny, nie przyciąga więc i nie pochłania kurzu, dlatego nie stanowi zagrożenia dla alergików i astmatyków. Jest trwały i mimo upływu lat nie traci swoich właściwości.